Finalistlere Dön

DOKTORCLUB AWARDS 2020

Yılın Medikal Endüstri Ödülleri - Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Finalisti

Sesan Tıbbi Cihazlar


Sesan Tıbbi Cihazlar

Sağlıkta İletişimi Güçlendirme Projesi

Sağlıkta İletişimi Güçlendirme Projesi yıllardır geliştirdiğimiz birkaç projenin birleştirilmesiyle oluşmaktadır. Bu projeler sayesinde, insanların birbirleriyle kolayca iletişime geçebilmesi ve birbirlerine bilgi akışını sağlayabilmesi için çabalıyoruz. Sağlıkla alakalı doğru bilgi edinme, yardım alma ve diğerleriyle etkileşim halinde olmanın herkesin hakkı olduğunu düşünüyoruz.

Medikal Bulut,
ücretsiz bir iletişim platformudur. Bu platformda sağlık, medikal ürünler, tıbbi cihazlar, hastalıklar, kamu kurumları ve hastanelerle ilgili konular paylaşılmaktadır. Amacı, hastalar, hasta yakınları, biyomedikalciler, hekimler, hemşireler, medikal firmalar ve sağlık profesyonellerini bir araya getirmektir. Paylaşım yapılan konu başlıkları genellikle, tıbbi cihazlar, medikal ürünler, kataloglar, kullanım kılavuzları, ikinci el tıbbi cihaz satışı, teknik şartnameler, kamu kurumları, KİK, TİTCK, SGK, ÜTS, Sağlık Bakanlığı, TSE, Sağlık Market, TOBB, destekler ve teşvikler, imza kampanyaları, hastalıklar, uyku apnesi, pandemisalgın, demans, Alzheimer, KOAH, ALS, diyabet, MS, kanser, tansiyon, sağlık kuruluşları, hastaneler, eczaneler, dernekler, tıbbi cihaz ve medikal firmaları, firma tanıtımları, iş arayanlar, İSGOSGB, etkinlikler, kongreler, eğitimler, evde bakılan hastalar, genel sağlık, sağlık turizmi, anne ve bebek, biyomedikal teknolojileri ve staj hakkında olmaktadır.

Sesan Blog
projemiz sayesinde tıbbi cihazlar, medikal ürünler, hastalıklar, etkinlikler, anne ve bebek, sosyal sorumluluk projeleri, kamu kurumları ve sağlık sektörü gibi birçok konuda bilgiler paylaşmaktayız. Web sitemizin blog bölümündeki yazılar hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen üyelerimiz sorularını yazıların altındaki yorum bölümünden iletebilirler veya doğrudan bize ulaşarak ihtiyaçları olan konuda çözüm bulabilirler. Bu proje sayesinde bilgilerimizi hem ekip içinde güncel tutabilmekteyiz hem de herkesle paylaşabilmekteyiz. Blog sayfamızda yayımlanan makalelerden gelen yorumları ve talepleri hassasiyetle incelemekteyiz. Sorulara yanıt arayan üyelerimize dönüş yaparak yardımcı olmaya çalışmaktayız. Bu sayede soru-cevap şeklinde bilgi havuzu da oluşturmaktayız.


Sesan Akademi,
sağlık alanındaki konularda toplumun ihtiyacı olan bilgi desteğini vermek amacıyla yürüttüğümüz bir eğitim projesidir. Bu proje kapsamında, hastalar, hasta yakınları, hasta bakıcılar, engelliler, biyomedikal bölümlerinde okuyan öğrenciler, sektör profesyonelleri, hekimler ve hemşirelere yönelik belirli konularda etkinlikler ve çalıştaylar düzenlemekteyiz. Toplumun, sağlık alanındaki birçok konuyla ilgili farkındalık düzeyinin arttırılmasına katkı sunmayı amaçlamaktayız. 2014 yılından beri düzenli olarak Sesan Akademi etkinliklerini sürdürmekteyiz. Gönüllülük esasına dayanan şekilde kimi zaman akademisyenlerden, kimi zaman sektör profesyonellerinden, kimi zaman hemşirelerden ve kimi zaman da hekimlerden destek aldık. Projemizin birçok platformda ses getirmesi ve ödüllere layık görülmesi bizi onurlandırmaktadır.


Sesan Youtube
kanalımızda, ürünlerin kullanımı, tıbbi cihazların teknik servis işlemleri, hasta bakım, ilk yardım ve etkinlikler ile ilgili videolar paylaşarak bilgilendirme sağlamaktayız. Düzenlediğimiz etkinliklerin canlı yayın videolarını da Sesan Youtube kanalımızda paylaşmaktayız. Bu projemiz sayesinde hem ürünlerle ilgili hem de Sesan Akademi etkinlikleriyle ilgili yayınları üyelerimize doğrudan aktarabilmekteyiz.


Whatsapp, Telegram ve Slack
grupları projemiz sayesinde tecrübe ve bilgi paylaşımının anında yapılabilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Anne ve bebek, hastalıklar, hasta bakıcılar, evde bakılan hastalar, ambulans hizmetleri, biyomedikal teknolojileri ve medikal sektörü gibi birçok konuda oluşturduğumuz sohbet gruplarımıza katılarak diğer üyelerle etkileşime geçilebilmesini ve paylaşımlardan fayda sağlanabilmesini amaçlıyoruz. Tecrübe paylaşımlarının yapıldığı gruplarımıza akademisyenleri, hekimleri, hemşireleri ve hasta bakıcıları da davet ediyoruz. Üyelerimizin anlık olarak haberleşerek güncel bilgileri edinmelerini sağlıyoruz.


Hasta Bakıcı Listesi,
hasta bakım hizmeti veren kişilere aracı ücreti ödemeden doğrudan ulaşabilmeyi sağlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Hasta yakınlarının en önemli ihtiyaçlarından biri de hastalarını güvenle emanet edebilecekleri bilgili ve tecrübeli hasta bakıcılardır. Bakıma ihtiyaç duyan yetişkin veya çocuk hastaların gereksinimlerini karşılamak oldukça zordur. Bu nedenle, hasta bakıcılığı yapan kişilerin psikolojik olarak güçlü olması, kurallara uyması ve istikrarlı davranması gerekir. Hastanın ihtiyaçları belirli bir rutinde karşılanmalıdır. Bu proje sayesinde hasta bakıcılarla hasta bakıcı arayanlar doğrudan birbirleriyle iletişime geçebilmekte ve ihtiyaçlarını güvenilir bir şekilde karşılayabilmektedir.