DOKTORCLUB AWARDS 2019

Yılın Biyoteknoloji ve Genom Teknolojisi Ödülleri - Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması Finalisti

Ecotech Biyoteknoloji


Ecotech Biyoteknoloji

Firma Hakkında Bilgi: EcoTech Biyoteknoloji, 3 akademisyen tarafından kurulmuş ülkemizdeki biyoteknoloji alanında öncül start-up şirketlerinden birisidir. EcoTech, TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından desteklenmektedir.

Amacımız yeni ürünler üretmek, mevcut moleküler biyoloji, genetik ve biyoteknoloji uygulamalarına yeni ve gelişmiş özellikler eklemek ve müşterilerimizin hedeflerine ulaşmalarını sağlamak adına moleküler biyoloji, genetik ve biyoteknoloji alanının gelişmesine katkı sunmaktır. Ekolojik Teknoloji üretmek amacıyla bir araya gelen; genetik toksikoloji, moleküler biyoloji ve biyoteknoloji alanlarında 10’ar yılın üzerinde deneyimi olan ve uluslararası 100’den fazla çalışmaya imza atan Erzurum Teknik Üniversitesi’nde görev yapan 3 akademisyen–girişimci tarafından TÜBİTAK 1512 projesi ile kurulan firma, ATA TEKNOKENT bünyesinde faaliyetlerini 1 adet Ar-Ge personeli ile sürdürmektedir. 1 adet KOSGEP AR&GE ve İnovasyon Destek projesi de dahil olmak üzere toplamda 400 bin liranın üzerinde hibe desteği alan EcoTech Biyoteknoloji 30’ün üzerinde kit ve solüsyonun üretimini ve satışını gerçekleştirmektedir.

EcoTech Biyoteknoloji moleküler biyoloji ve genetik uygulamalarında kullanılan sarf malzemelerin ve kitlerin ekolojik alternatiflerin üretilmesini ve bu ürünlerin öncelikli olarak ülkemizdeki, nihai olarak da bütün gelişmiş dünya ülkelerindeki bilim insanlarına ulaştırılmasını hedeflemektedir.