DOKTORCLUB AWARDS 2019

Yılın Medikal Endüstri Ödülleri - Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Finalisti

Sesan Tıbbi Cihazlar Teknik Servis San. ve Tic. Ltd. Şti


Sesan Tıbbi Cihazlar Teknik Servis San. ve Tic. Ltd. Şti

1988 yılından beri sağlık ve tıbbi cihaz sektöründe kurumsal ve bireysel müşterilerimize hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sesan ailesi olarak müşterilerimiz, çalışanlarımız, çözüm ortaklarımız, bayilerimiz ve tedarikçilerimiz için her zaman güven ortamı oluşturmaya; bize değer katan müşterilerimize en kısa zamanda, en iyi hizmeti sunabilmek adına çabalıyoruz.

•1988 yılında Sesan doğdu. İlk dönemlerinde ağırlıklı olarak merkezi yoğun bakım sistemlerine teknik servis hizmetleri veriyordu. İlkeli ve dürüst çalışmanın karşılığını alarak büyümesini devam ettirdi.
•1989 yılında “Satış ve Pazarlama Departmanı”nı oluşturdu.
•1990 yılında Sesan, portföyüne “Radyoloji” alanındaki ürünleri ekledi.
•1994 yılında ürün portföyünü genişletti ve Türkiye genelinde özel hastanelerin “Anahtar Teslim Projeleri”ni yapmaya başladı.
1996 yılında TSE-HYB (Türk Standartları Enstitüsü Hizmet Yeterlilik Belgesi) aldı.
•2000 yılında Türkiye genelinde taahhütlü devlet ihalelerine katılmaya başladı.
•2001 yılında yurt içi ortaklıklar yaparak ithalata ve ihracata başladı.
•2006 yılına kadar ithalat, ihracat, Türkiye genelindeki anahtar teslim projeler ve taahhütlü devlet ihaleleri ile yoluna devam eden Sesan, aynı zamanda kuruluşundan itibaren verdiği servis hizmetlerinin kalitesini de Avrupa Standartları’na yükseltti.
•2006 yılının ortalarında oluşturduğu yurt dışı ortaklıklar ile yeni bir çağa atladı. •2007 yılında Avrupa pazarına açılarak uluslararası ticaret hacmini ikiye katladı.
•2008 yılında Sesan, kurumsal yapısında yenilikler yaparak, kazanç sağladığı sektöre daha iyi hizmet edebilmek için, “Önce İnsan” ilkesi ile, dünyada ilerleyen ancak ülkemizde henüz çok bilinmeyen hastalık türleri ve tedavileri üzerinde araştırma ve çalışmalar sonucu evde hasta bakım alanında yatırım yapmaya karar verdi. Bu konuda hizmet verecek olan departman oluşturuldu ve öncelikle solunum ürünlerini bünyesine kattı.
•2010 yılında solunum grubu ürünlerinin bölgesel distribütörlükleri ile yoluna devam etti.
•2011 yılında yatan hastalar ile ilgili ürünleri bünyesine kattı. •2013 yılında çeyrek asırdır yaşayan kurum kültürünü marka çatısı altında birleştirdi.
•2013 yılının ortalarında solunum ve yatan hasta grubu ile ilgili Türkiye genelinde bayi ağı oluşturmaya başladı.
•2014 yılında geliştirilen çözüm ortaklıkları ile hizmet portföyünü genişleterek çeşitli medikal hizmetleri bünyesine kattı.

Sesan olarak öncelikle insan sağlığı ilkesi ile doktor, hasta ve tedavi ürünleri ilişkisinin ayrılmaz bir parçası olmayı hedefledik. Ticari firma gibi davranmaktan çok akademik bir kurum gibi çalışarak uzman ve tecrübeli kadromuz ile ülkemiz insanına hizmeti, manevi bir borcumuz olarak görüyoruz.

Günümüzde Sesan, 40’a yakın sayıda çalışanı, Türkiye genelindeki bayi ağı, ortak ticari işletmeleri, ihracatları, ithalatları, distribütörlükleri ve sosyal paylaşım platformları ile sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır.

Sesan Akademi sosyal sorumluluk amacı ile oluşturulan bir topluluktur. Amacımız sağlık sektörü, hasta bakımı, sağlık alanında kariyer planlama vb. gibi birçok alanda ulaşabildiğimiz kadar kitleyi bilgilendirmektir.

2016 yılında “Solunum Cihazlarının Teknik Servis Hizmeti Nasıl Verilir?” adlı ücretsiz bir eğitim ile bu işe başladık. Ara ara yaptığımız bu eğitimler 2019 yılına geldiğimizde artık aylık olarak yapılmaktaydı.

Kimi zaman Biyomedikal alanında eğitim gören öğrencilere sektör hakkında bilgilendirme ve kariyer eğitimi yaptık…
Kimi zaman da evde hastasına bakan hasta yakınlarına yara bakım ve hasta bakım eğitimi yaptık.
Sesan Akademi’nin düzenlemiş olduğu eğitimler her ay düzenli olarak yapılamakla birlikte tamamen ücretsizdir.
Kısıtlı bütçe sebebiyle eğitimler İzmir’de yapılmaktadır.
Şehir dışındaki hastalarımız ve hasta  akınlarımız için Facebook/Sesan sayfasından canlı yayınlarımız olmaktadır.


Amacımız Türkiye’nin her yerine eşit derecede fayda sağlamak…
Biz hasta yakınlarını anlıyor ve bu eğitimler sayesinde biraz da olsa onlarının destekçisi olmayı umut ediyoruz…
Eğitimlere olan ilginiz için teşekkür ederiz…