Finalistlere Dön

DOKTORCLUB AWARDS 2022

Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri - Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Finalisti

Kampotu İlaç


Kampotu İlaç

   FARK YARATAN KADINLAR
   Dünyamızı sahiplenmek ve korumak, kurumsal vatandaşlık bilinciyle dünyanın ihtiyaçlarına çözüm üretmek için yola çıktık. Dünyadaki kaynakları gelecekte de verimli şekilde kullanmak için şirketimizde sürdürülebilir bir yaşam için projeler yaratıyor ve Kampotu çalışanlarını da bu projelerle birlikte sosyal sorumluluk projelerine dahil ediyoruz. Kaynakları tasarruflu kullanmak, gereksiz enerji harcamalarından kaçınmak ve geri dönüşüme destek vermek projelerimizden bazıları.
   Her birinin hikayesiyle gurur duyduğumuz ‘’Fark Yaratan Kadınlar’’ ile pek çok yürünmemiş yolu birlikte yürüdüğümüz projelerden sadece biri. Onların hikayelerine katılmak ve birlikte yeni hikayeler oluşturmak en büyük keyifimiz. Bu hikayelerin içerisinde olmak ve bu hikayelerden başka hikayeler yaratmayı seviyoruz. Kampotu olarak ‘’Kurumsal Sosyal Sorumluluk’’ bilinciyle çıktığımız bu yolda ‘’Sürdürülebilir Dünya Hedef’’ lerinin peşinden koşuyoruz. Bu kapsamda birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Biz bu hedeflerden Sürdürülebilirlik Kalkınma Amaçlarından (SKA) 5.si olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, 10.su Eşitsizliklerin Azaltılması, 12.si Sorumlu Üretim Ve Tüketim ve 17.si Amaçlar için ortaklıklar kapsamında girişimci kadınlarımız ile beraberiz. Bu sayede hem girişimci kadınlarımızı destekliyor hem de sürdürülebilir bir dünya amacımıza odaklanıyoruz.
   Proje kapsamında, çalışmalarımızda girişimci kadınların ürettikleri hammaddeleri ve ambalajları kullanıyoruz.
   Gamze Kara Mağden sayesinde atık tendonlardan üretilen ‘’Atelocollagen’’ ile, Şükrüye Özbilen sayesinde atık ‘’Yumurta Kabuklarından Kalsiyum’’ ile, Duygu Yılmaz sayesinde ‘’Zeytin Çekirdeklerinden Ambalaj’’ Hammaddesi ile buluşuyoruz.
   Elif Türker’ in ‘’Suyum Mataramda Çevre Hareketi’’ ne katılarak; pandemi sürecinde artan su ambalaj atığını hijyenik bir şekilde minimize ediyoruz.
   Sürdürülebilir proje kapsamında kullandığımız hammadde ve ambalaj ile üretilen ürünlerimiz,
   Voonka Calcium Ossis – Yumurta kabuklarından elde edilen Kalsiyum kaynağı
   Yumurta kabuğu tozu, maliyeti düşük ve biyoyararlılığı yüksek olduğu için gıda takviyesi olarak üretilmesi ve piyasaya sürülmesiyle herkesin ulaşabileceği bir forma dönüşmektedir. Buda toplumun bu ürüne kolayca ulaşarak eklem sağlığını korumasını kolaylaştırmaktadır. Yumurta kabuğu üstünde yaklaşık olarak % 94 düzeyinde kalsiyum içeriği yer almaktadır. Bu sayede yumurta kabukları kemik erimesini büyük ölçüde engellemektedir. Erime probleminin mevcut olduğu kemiklerin yoğunluğunu yükselten yumurta kabuğu, kemik erimesi konusundaki tedaviye büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.
   Voonka Collagen Biocometics serisi – Atelocollagen içeriği Biyoteknoloji ile üretilen atelokolajen bünyesinde uzun zincirler bulundurması sebebiyle normal kolajene kıyasla daha yoğundur. Yani 100 gr kolajen kullanılması gereken proseste 1 gr atelokolajen kullanılması aynı işlevi görecektir. Kampotu olarak atelokolajen kaynağını kullanarak 6 çeşit kozmetik ürünü formüle ederek hem sürdürülebilir hammadde kullanımı hem de daha az kolajen hammadde tüketimi sağlamışız oluyoruz.
   Ayrıca her Voonka Collagen Biocosmetics ürün çeşidinden satın alındığında elde edilen gelirin bir kısmı “Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattına” bağış yapılmaktadır.        
   Voonka Multi Collagen Powder - Ambalaj kapağı çalışması Zeytin çekirdeğinden elde edilen polimer sayesinde ambalaj malzemesi yapımında kullanılmak üzere hammadde kaynağını tedarikçi firmamız ile buluşturarak kapak çalışmasını gerçekleştirdik.  
   Güncel bilimsel ve teknolojik gelişmelerden faydalanarak, çevre dostu sürdürülebilir bir yaklaşımla doğal hammaddeler kullanılarak insan sağlığına hizmet edecek yüksek güvenilirlikte ve yenilikçi ürünler ortaya koymak misyonumuz ile her geçen gün daha da ilerleyerek yeni projelerde ile çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.